Kehittyvät markkinat tarjoavat suomalaisyrityksille kiinnostavia mahdollisuuksia liiketoiminnan laajentamiseen, vaikuttavuuden kasvattamiseen ja uusien kumppanuuksien rakentamiseen.
WTC & EEN iltapäivätilaisuudessa keskitymme siihen, miten yritykset voivat hyödyntää olemassa olevia rahoitusmalleja ja verkostoja menestyäkseen kasvavilla markkina-alueilla. Tilaisuudessa saat käytännön työkaluja ja kuulemme konkreettisia esimerkkejä siitä, miten suomalaisyritykset ovat tarttuneet mahdollisuuksiin maailmalla. Tämä tilaisuus avaa ovia sekä kehittyvien markkinoiden potentiaaliin että siihen, miten NGO-yhteistyö voi toimia väylänä uusille liiketoimintamahdollisuuksille.
Ohjelma:
> Tervetuloa toivottaa WTC Turku ja Enterprise Europe Network (EEN)
> Finnpartnership – rahoitus- ja neuvontapalvelut kehittyville markkinoille suuntaaville yrityksille, Jessica Lehdonvirta, Finnpartnership
> Developing Markets Platform – Täydentävä rahoitusmalli ja YK-hankinnat vientikanavana, Kiira Kärkkäinen ja Marjukka Holopainen-Rainio Developing Markets Platform
> Eduten – yrityscase: suomalainen oppimisteknologia kansainvälisillä markkinoilla, Henri Muurimaa, Eduten
> Verkostoitumista ja keskustelua kahvin äärellä
Tilaisuus tarjoaa inspiraatiota, verkostoja ja tietoa siitä, miten oma yritys voi lähteä kasvattamaan jalansijaa uusilla markkinoilla – kestävällä ja vaikuttavalla tavalla.
Tilaisuus on kaikille avoin ja maksuton, mutta edellyttää ennakkoilmoittautumista tästä linkistä.

